Sbírka potravin pro ukrajinské rodiny

Vážení rodiče a milí žáci,

rádi bychom na naší škole uspořádali SBÍRKU POTRAVIN PRO UKRAJINSKÉ RODINY V OSTRAVĚ.

Sbírku organizuje farnost Stará Bělá, dělá to již dlouhodobě, zajišťuje pro ukrajinské rodiny na Ostravsku (většinou maminky s dětmi, babičky) jídlo, drogerii, ošacení, ubytování, práci, aktivity pro děti. Sbírky trvanlivých potravin se konají pravidelně, také ve spolupráci s ostravskými školami. Nyní oslovili organizátoři naši základní školu.

CO SE SBÍRÁ?

Trvanlivé potraviny – mouka, rýže, těstoviny, luštěniny, olej, cereálie, kompoty, konzervy, sterilovaná zelenina, trvanlivé mléko, vakuované uzeniny, sirupy, čaje, káva, marmelády.

Drogerie: zubní pasta, mýdlo, šampon, jar, prášek na praní.

Kdy bude sbírka probíhat?

Po prázdninách od pondělí 31. 10. do pátku 4. 11. 2022.

KDE?

Sběrné místo bude v hlavním skladu v koridoru chodby, kde můžete své dary předat od 7:40 h do 8:00 ráno paní učitelce Šimíčkové.

KDY DARY DORAZÍ K POTŘEBNÝM RODINÁM?

V pátek 4. 11. odvezeme veškeré vybrané potraviny do Staré Bělé na sběrné místo. Další setkání s ukrajinskými rodinami se uskuteční v neděli 6. 11., kde si darované potraviny převezmou.

Děkujeme za projevení solidarity.