Orientační běh

I přes velice nepříznivé počasí se 17. května, tedy ve Světový den orientačního běhu, zúčastnilo několik desítek žáků 7. až 9. ročníku právě orientačního běhu v Bělském lese. Všechny zúčastněné moc chválíme, že se tohoto náročného úkolu zhostili s takovým nasazením. Za vydatného deště, bláta a ještě v neznámém prostředí jen s mapou v ruce chce notnou dávku odhodlání.

Žádný z žáků se nakonec neztratil a s označenými (a také promočenými) kartičkami se všichni vrátili do cíle.

A kdo byl nejrychlejší?

Za 7. ročník to byly hned dvě dvojice, Josef Šarman s Matoušem Byrtusem a David Gužík s Matyášem Svatonským (7. B), kteří doběhli v naprosto stejném čase.

Z 8. ročníku to byli Filip Kubiš a Vojtěch Pajdla (8. B), z deváťáků Petra Poštulková a Klára Kondasová (9. B).

Všichni orientační běžci obdrželi památeční diplom a mapu areálu Bělského lesa, výherci navíc také sladkou odměnu.

Mgr. Robin Talacek