Třída 9.A (2023)

Třídní učitelka: ing. Jaroslava Sedláčková
Náhradní třídní učitelka: Mgr. Michaela Kosorinová

CHEMICKÁ PITVA VODY

Ve středu 5.4. 2023 jsme se žáky navštívili vzdělávací program Chemická pitva vody ve Světě techniky. Žáci si zkusili odebrat vzorek vody ve Vodním světě a stanovit u něj různé vlastnosti – např. pH, teplotu, složení iontů,….. Nakonec svůj vzorek porovnali se vzorkem mořské vody. Dětem se program velmi líbil.

FAJNA DÍLNA

Ve čtvrtek 24.11. 2022 jsme se žáky navštívili FAJNOU dílnu v Dolní oblasti Vítkovic. Pro žáky zde byla nachystána čtyři různá stanoviště, na kterých se postupně všichni vystřídali. Mohli si tak vyrobit hmyzí domek ze dřeva, vinuté perle ze skla, ušít a naplnit vlastní polštář a naučit se základy svařování a zámečnictví. Dětem se práce v dílné moc líbila a už se těší na další návštěvu.

P.R.V.K.Y. - 14.12. 2021

Žáci si zahráli na chemické detektivy a pátrali po chybějících prvcích v Periodické tabulce. Tyto prvky se také snažili dokázat různými pokusy.

ROBOTI V NAŠEM ŽIVOTĚ 13. 10. 2021

Žáci se naučili sestavovat a programovat roboty z LEGA.