Exkurze 3. B do centra Ostravy

Cílem bylo navštívit důležitá a památná místa či budovy v centru Ostravy, zapamatovat si jejich názvy a dozvědět se historické zajímavosti. S dětmi jsme navštívili areál výstaviště Černá louka s bludnými balvany, přešli jsme přes lávku Unie a viděli tak soutok řek Ostravice a Lučina. Ocitli jsme se před Slezskoostravským hradem a došli podél řeky Ostravice k mostu Miloše Sýkory, jehož příběh děti zaujal. Chlapcům se zase líbil tank 051. Po svačince v Komenského sadech jsme vyjeli na Vyhlídkovou věž Nové radnice na Prokešově náměstí. Měli jsme štěstí, počasí se umoudřilo, čekal nás krásný výhled doplněný poutavým vyprávěním průvodce. Poté jsme se ještě vydali k tzv. Červenému kostelu, zastavili jsme se u sochy ostravské zpěvačky Věry Špinarové, zamířili ke katedrále Božského Spasitele a dále na Jiráskovo náměstí (Kuří rynek) a na Masarykovo náměstí, kde děti poznaly Starou radnici a Mariánský morový sloup. Poslední zastávkou byl kostel sv. Václava. Nezapomněli jsme se také zastavit u 3 divadel – Divadlo J. Myrona, Divadlo A. Dvořáka a Divadlo loutek. Ke škole jsme dorazili unavení, ale se spoustou zajímavých znalostí a zážitků.

Mgr. Marcela Šelleová

Mohelníková - 7.10.2019 16:25