Školní časopis
- BUMERANG -

BUlharská MEzi Raubíři, Anděly, Neposedy a Genii

vychází na naší škole nepřetržitě od roku 1991. Je nejstarším pravidelně a nepřetržitě vycházejícím školním časopisem v Ostravě (v roce 2001 získal titul Nestor ostravských školních časopisů).

Úspěchy Bumerangu:

- Zvláštní novinářská cena za seriál článků o městě Ostravě (rok 2002)
- Novinářská cena Ostravský šotek 2004 (1. místo) pro Andreu Wantulovou za článek Baníkománie
- 2. místo v Novinářské lize 2004 (sportovní soutěž mezi redakcemi školních časopisů).
- Ostravský šotek 2005 za článek Třídění odpadů redaktorek Nikoly Týnové, Moniky Kempové a Lenky Kulové
- Novinářská cena Ostravský šotek 2010 za článek Moje maminka od Lucie Lakatosové
- 100. číslo vyšlo v lednu 2012
- výstava k 21 letům školního časopisu v červnu 2012- odkaz - fotogalerie
- Novinářské ouško 2015 za článek Rozhovory s učiteli Elišky Kreiselové a Lucie Pyšové

Redaktoři pracují v kroužku Novinář. Mezi stálé rubriky se postupně zařadily tyto:

•   ankety
  •   rozhovory
  •   rozhovor s režisérem Z. Troškou
  •   povídky a fejetony
  •   tiskové konference
  •   školní perličky
  •   stránky JPT (Jen Pro Tebe) s křížovkami a hádankami
  •   kvizy
  •   vtipparáda

Velmi se nám líbí spolupráce se Střediskem volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě, které pro děti pravidelně pořádá tiskové konference s různými významnými osobnostmi.