Rozvoj klimatu na Zdravé škole

Období realizace
   únor 2009 - červen 2009

Popis

V 2. pololetí školního roku 2008/2009 budou probíhat celoškolní a třídní akce, jejichž cílem je působit na žáky tak, aby mezi nimi, ale i mezi žáky a učiteli, byly posíleny pozitivní vztahy, které v konečném důsledku vedou k odstranění napětí mezi jednotlivými skupinami a k vytvoření pozitivní atmosféry pro výchovu a vzdělávání.

Uskutečněné aktivity
13.2. Maškarní ples
    - žáci 1. - 3. tříd trávili dopoledne v tělocvičně. Všichni přišli v maskách a soutěžili v různých dovednostních disciplínách.
4. a 5.3. Tutanchamon jeho hrob a poklady
    - sto žáků 6. - 9. tříd navštívilo světovou výstavu Tutanchamon. Žáci vstoupili do hrobky faraóna a mohli obdivovat jeho poklady. Měli tak jedinečnou možnost zhlédnout umění starověkého Egypta a seznámit se s dávnou historií lidstva.
23.3. - 27.3. Barevný týden
   V březnu probíhal na škole barevný týden. Žáci si víc všímali svého okolí a hledali, kde všude najdou barvu dne. Každý den také probíhalo hromadné focení, kterého se mohli účastnit všichni oblečení v barvě dne. foto
30.3. - 23.4. Celoškolní florbalový turnaj
   Smíšené týmy (dívky a chlapci) bojovaly v základních skupinách. Následovaly vyřazovací boje a finálové zápasy, které proběhly 23.4.2009 za účasti hostů. K vidění byly nádherné souboje. Velkým překvapením se stal tým 2.A, který porazil ve čtvrtfinále tým 5. ročníku a probojoval se tak do závěrečných bojů. Finálové boje shlédli i hráči SC WOOW Vítkovice a sehráli s našimi žáky exhibiční utkání. Mezi hosty nechyběl florbalista roku 2009 Daniel Folta.
22.4. Den Země
   Žáci prvního stupně se účastnili drobných aktivit na připravených stanovištích ve škole (třízení odpadu, obnovitelné zdroje, zkoumání vlastních smyslů, střílení z luků, ...). Starší žáci vyrazili do přírody, ZOO či na exkurzi.
30.4. Kouzelná noc
   Žáci prvních ročníků se sešli ve večerních hodinách ve škole. Všichni oblečeni do kostýmů čarodějnic a černokněžníků vařili čarovné lektvary, plnili drobné úkoly a za úplné tmy na stezce odvahy zachránili tři čarodějky. Společně pak přespali ve škole.
26.5. IT konference
   Žáci 9.B si vzájemně představili své prezentace na téma informační technologie. Prezentaci shlédli i žáci 6.A. V hlasování o nejzajímavější prezentaci vyhrála práce zabývající se iPodem.
29.5. Učení deváťáků na 1. stupni
   Žáci 9.ročníku po důkladné přípravě s učitely 1. stupně předstoupili před jejich žáky a vyzkoušeli si náročnou roli učitele.
31.5. - 5.6. Čarodějná škola v přírodě
   Žáci druhých tříd trávili jeden týden na Prostřední Bečvě. Tradiční školu nahradila čarodějnická univerzita. Žáci v kouzelnických pláštích plnili zajímavé úkoly, přičemž se zdokonalovali ve čtenářství a týmové spolupráci.
1.6. Den dětí
   Svátek dětí žáci II. stupně strávili na filmovém představení. Pro starší bylo připravé dopoledne her a soutěží, které organizovli žáci 9. tříd.
8. - 12.6. Škola v přírodě - cyklistická
   Poprvé v historii školy se naši žáci účastnili školy v přírodě zaměřené na cyklistiku. V překrásném prostředí Pálavy během 5 dní urazili na kole okolo 50 km a pěšky 10 km. Po celou dobu žáci plnili úkoly dračí úkoly a hledali lék pro zlatého draka.

9.6. T-ball, softball
   Na cyklistické škole v přírodě si žáci 3.A zahráli utkání s přítomnými učiteli a rodiči. Na podzim připravujeme pokračování této akce. Výběr žáků z celé školy vyzve k přátelskému utkání naše učitele.
23.6. Na kole kolem školy
   Žáci se účastnili krátké vyjížďky na kole.

Projekt finančně podpořili
   Nadace OKD