Pro rodiče

Den: středa
Hodina: 15:20 - 16:20
Učebna: počítačová

V kroužku Novinář vzniká školní časopis Bumerang, který vychází od října 1991 a je v Ostravě nejstarším školním časopisem. Žáci se v kroužku zdokonalují v českém jazyce, poznávají různé útvary publicistických stylů a snaží se je vytvářet (sloupek, úvodník, rozhovor, recenze, fejeton, anketa apod.), připravují různé rubriky školního časopisu (např. Vtipparáda, JPT aneb Jen Pro Tebe, Bleskové rozhovory), vyhledávají zdroje pro čerpání seriozních zpráv, učí se ovládat výpočetní techniku a moderní informační technologie v souvislosti s tvorbou Bumerangu. Redaktoři navštěvují dětské tiskové konference v Centru volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě a zpracovávají z nich reportáže, které následně v Bumerangu vycházejí. V červnu 2012 byla v koridoru školy umístěna výstava „Bumerang se stále vrací aneb Nejstarší školní časopis v Ostravě“ s ukázkami z více než 100 čísel školního časopisu, podpořená účelovou dotací Magistrátu města Ostrava.

Na provoz kroužku přispěli: Statutární město Ostrava (2012)

Aktualizováno: 7.1.2018 07:14