Pro rodiče

Den: pondělí
Hodina: 14:00 - 15:30
Učebna: 8.A

Kroužek deskových her je našim nejmladším kroužkem. Činnost zahájil v září 2009. Je určen všem žákům školy, kteří si jednou za 14 dní mohou vyzkoušet různé moderní deskové hry. Účastníci již zjistili, že je možno hrát nejen šachy, člověče nezlob se nebo klasické karetní hry, ale i mnoho dalších her, které jsou zábavné, a současně rozvíjí postřeh, logické myšlení či posilují znalosti.
   Počet her neustále rozšiřujeme. V současné době si mohou žáci zahrát například:

• 6 bere!
  • Carcassonne: Lovci a sběrači
  • Dominion
  • Kde leží Uppsala
  • Královské rošády
  • Ligreto
  • Střelené kachny
  • Ubongo

Při otevření kroužku jsme spolupracovali s klubem deskových a karetních her Korunka Ostrava, který nám poskytl mnoho cenných rad při výběru prvních her. Připravujeme velký Den deskových her, který proběhne 9.11.2013 ve spolupráci s Klubem deskových her Korunka a skautským střediskem Strážci, které bude zastupovat oddíl Trpaslíci.

Na provoz kroužku přispěli: -Statutární město Ostrava (2010)

Aktualizováno: 3.10.2013 06:50